Kawa.jpg

Aromatyczny peeling kawowy

Domowych sposobów na walkę z cellulitem jest wiele. Nadchodzi ciepłe lato, pora więc się z nim uporać raz na zawsze! Polecamy szybki i skuteczny peeling z fusów kawy. Podaruj sobie chwilę aromatycznego relaksu.

Dobroczynne działanie kawy

Pachnący kawowy peeling pomaga się z relaksować i natychmiastowo poprawia samopoczucie. Kawa, dzięki swoim właściwościom, pomaga redukować cellulit, poprzez aktywny wpływ na funkcje skóry: poprawia krążenie oraz wspomaga wchłanianie czynnych składników z balsamów i kremów. Peeling z kawy skutecznie usuwa martwy naskórek i nadaje skórze delikatny koloryt. Efekt? Natychmiastowy! Wygładzona, widocznie odżywiona i odświeżona skóra dostaje zastrzyk energii i witalności! A przyjemny zapach będzie Ci towarzyszył przez długi czas.

Jak przygotować peeling?

Zaparzamy 3-4 łyżeczki mielonej kawy. Będą nam potrzebne jedynie fusy, więc po wystygnięciu oddzielamy je od napoju kawowego. Dodajemy klika kropel oliwki i odrobinę startej skórki z pomarańczy. Dla lepszego efektu peelingu można dodać 1-2 łyżeczki cukry lub soli. Żeby cieszyć się delikatnym zapachem peelingu na naszej skórze przez dłuższy czas możemy dodać szczyptę cynamonu.

Jak stosować peeling?

Przygotowaną masę wcieramy w ciało delikatnymi okrężnymi ruchami, zwracając szczególną uwagę na te strefy, w których najczęściej pojawia się cellulit: uda, pośladki, brzuch. Aby poprawić jędrność zaczynami od dolnych partii ud i wcieramy peeling stopniowo coraz wyżej w kierunku pośladków, podobnie na brzuchu – od dołu do góry. Pozostałości fusów należy spłukać chłodną wodą. Po zabiegu dobrze jest poczekać, aż skóra sama wyschnie. Ochronna warstwa oliwki nie zostanie wtedy starta ręcznikiem. Najlepsze efekty uzyskamy, stosując peeling regularnie 1-2 razy w tygodniu.

źródło: uroda-wdziek.pl