Wakacje to sezon wypoczynku na świeżym powietrzu, często, jeśli pogoda na to pozwala, w kostiumie kąpielowym. Właśnie wówczas, na plaży czy basenie, zauważyć można, że nasze ciało nie jest idealnie gładkie i gdzieniegdzie znajdują się nieefektownie prezentujące się włoski, co z kolei przekłada się na spadek naszego dobrego samopoczucia. Jak temu zapobiec?

Depilacja ciała, zwłaszcza latem, stanowi bardzo ważny element pielęgnacji ciała. Do wyboru mamy wiele metod, mniej lub bardziej skutecznych, mniej lub bardziej bolesnych. Najbardziej popularna maszynka do golenia, choć bezbolesna, nie daje zadowalających rezultatów. Decydując się na tę metodę depilacji należy liczyć się z efektem ubocznym. Często bowiem depilacja maszynką kończy się wrastaniem włosków oraz podrażnieniem skóry, a więc uzyskaniem nieefektywnego wyglądu.

Znacznie lepszą, a tym samym skuteczniejszą, metodą jest depilacja przy użyciu wosku. Rezygnuje z niej wiele kobiet z uwagi na ból, jaki niewątpliwie metodzie tej towarzyszy. Podkreślić należy jednak, że metoda ta jest znacznie lepsza, aniżeli wspomniana wyżej już maszynka do golenia, która na krótko pozwala cieszyć się gładką skórą i co ważne, wzmacnia cebulki, co powoduje, że odrastające włoski są mocniejsze i ciemniejsze. Decydując się na użycie wosku możemy mieć pewność, że skóra na długi czas pozostanie gładka a cebulki nie wzmocnią się. Depilacja woskiem – zalety

Zacznijmy od dobrych stron depilacji z użyciem wosku.

Usuwanie zbędnego owłosienia z użyciem plastrów z woskiem jest metodą, która cieszy się sporym zainteresowaniem świadomych kobiet. Korzystając z tej metody depilacji możemy w szybki i łatwy sposób usunąć włoski, przy czym jest ona stosunkowo niedroga. Za opakowanie plastrów, w którym znajduje się kilka sztuk, zapłacić trzeba około 10-15 zł. Ogromną zaletą, która przemawia do wielu kobiet, jest to, że kolejną depilację wykonujemy po 2-3 tygodniach. Warto też zwrócić uwagę na kondycję cebulek i włosków po depilacji woskiem. Dzięki tej metodzie włoski odrastają słabsze, cieńsze, jest ich również mniej. Podsumowując: tanio, łatwo, szybko, rzadko.

źródło: uroda-wdziek.pl