nogi.jpg

Depilacja woskiem – wady

Pierwszym zarzutem, jaki pada pod adresem depilacji woskiem jest ból, jaki jej towarzyszy. Jest on jednak sprawą indywidualną, jedni tolerują go mniej, inni bardziej. Nie warto, dlatego się zrażać i nie spróbować podjęcia się jej. Co ważne, kolejna depilacja, osłabiająca włoski, jest mniej bolesna. Osoby wrażliwe skorzystać mogą z preparatów znieczulających lub przeciwbólowych.

Depilacja woskiem nie jest dedykowana dla każdego. Zrezygnować muszą z niej osoby z wrażliwą i naczynkową skórą, bowiem wosk, zwłaszcza podgrzewany, może podrażnić skórę i nasilić objawy. Nieumiejętnie przeprowadzona depilacja woskiem przyczynić może się do powstania mikrouszkodzeń skóry, dlatego należy postępować zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi na opakowaniu. Wiele osób rezygnuje z depilacji woskiem tylko, dlatego że włoski muszą mieć około pół centymetra. Dla tych kobiet, które cenią sobie gładką skórę, to niedopuszczalny stan.

Depilacja woskiem krok po kroku Dobrze przeprowadzona depilacja woskiem pozwala na długo cieszyć się ładnym i gładkim ciałem, wolnym nie tylko od włosków, ale również od krost i zaczerwień. Podejmując się tej metody nie należy pomijać okolic bikini, gdzie również wosk może spełnić swoje zadanie.

Aby przejść do usunięcia zbędnego owłosienia, włoski należy odrobinę zapuścić, muszą mieć około pół centymetra. Krótsze mogą się nie przykleić do plastra. Boisz się bólu? Wystarczy na 15 minut przed depilacją spryskać ciało sprayem znieczulającym, osoby bardzo wrażliwe na ból mogą też zażyć środek przeciwbólowy. Areozol do miejscowego znieczulania (cena około 20 zł) wykazuje natychmiastowe działanie przeciwbólowe, stąd też jest doskonały do znieczulania skóry przed depilacją. Przed depilacją woskiem wskazany jest prysznic, a to z racji faktu, iż wysoka temperatura rozszerza mieszki włosowe, dzięki czemu usunięcie włoska z cebulką jest znacznie łatwiejsze. Gwarancją dokładniejszego złapania włosków, nie skóry, jest sięgnięcie po talk lub puder dla dzieci.

Po potarciu plastra dłońmi, co ma na celu ogrzanie go, czas na dokładne naklejenie go na skórze a następnie na oderwanie go energicznym i zdecydowanym ruchem pod włos. Jedną ręką należy delikatnie naciągnąć skórę, drugą natomiast odważnie oderwać przyklejony plaster.

Jeśli nie wszystkie włoski zostały usunięte, czynność należy powtórzyć, choć w przypadku osób z wrażliwą skórą oznaczać może to pojawienie się podrażnienia a w niektórych przypadkach nawet krwiaka. Z uwagi na to, pojedyncze włoski usunąć można przy użyciu pęsety.

Gładkie, aksamitne ciało, po zakończonej depilacji należy nabalsamować rezygnując z preparatów zwierających składniki mogące wywołać podrażnienia, np. alkohol. Depilację woskiem warto przeprowadzić wieczorem, przed pójściem spać, dając skórze tym samym szansę na nocną regenerację i złagodzenie ewentualnych podrażnień.

źródło: uroda-wdziek.pl