red-rebel.jpg

Czerwień i jej symbolika

On sam symbolizuje kolor ognisty, należy do najgorętszych kolorów w palecie barw. Barwa ta w Chinach oznacza szczęście, powodzenie i miłość, stąd panny młode wybierają suknie ślubne właśnie w kolorze czerwonym, w Afryce Południowej, dla odmiany czerwień jest kolorem żałobnym. Kolorem czerwonym określić można takie cechy jak: odwaga, asertywność, determinacja, ciepło, wrażliwość, ekstrawertyzm czy antydepresyjność.

Czerwień w kosmetykach

Do tej pory czerwień była wykorzystywana najczęściej w pomadkach a czerwone usta symbolizowały namiętność ich właścicielki. Kolor czerwony obecnie przechodzi również na oko i wytycza najmodniejsze w tym sezonie trendy w modzie. Oczywiście, makijażu takiego nie polecamy jako makijażu do pracy, niemniej jednak warto sięgnąć po cień czy kredkę do oczu w tym kolorze wychodząc na spotkanie ze znajomymi czy na imprezę.

Czerwone cienie do powiek – dla kogo?

Nie każdy kolor cieni współgra z kolorem oczu czy cery. Mogą z niego skorzystać właścicielki oczu w kolorze zielonym lub niebieskim. Połączenie czerwieni z brązową tęczówką nada twarzy zmęczonego wyglądu. Znacznie lepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest wykonanie delikatnej kreski na górnej lub dolnej powiece przy użyciu eyelinera czy kredki do powiek. Czerwień ma wiele odcieni, dlatego nie należy ograniczać się tylko do jednego. Makijaż zaprezentuje się doskonale, jeśli wykonany zostanie w połączeniu z odcieniami rudymi oraz brązami. Do wykonania czerwonego makijażu oczu wykorzystać możemy czerwoną konturówkę do ust. Za sprawą kremowej konsystencji, makijaż z jej wykorzystaniem trzyma się przez długi czas. Czerwony makijaż oczu jest widoczny i nadaje twarzy charakteru. Styliści odradzają jednak łączenie cieni do powiek w kolorze czerwonym z czarnym eyelinerem. Jego miejsce zająć powinien w tym sezonie eyeliner czy kredka brązowa, która po lekkim roztarciu kreski z tym cieniem będzie stanowiła doskonałe połączenie. Efektem tego duetu będzie głębokie spojrzenie oraz delikatny, mimo intensywnych kolorów, makijaż oczu.

Czerwony makijaż oczu zwraca uwagę na górną część twarzy, dlatego kolory zastosowane na ustach powinny być delikatne i stonowane. Odpowiedni będzie podkład stapiający się z kolorem skóry oraz bezbarwny czy bardzo delikatny błyszczyk, bez którego wiosną i latem nie mogłoby się obejść.

Makijaż oczu w kolorze czerwonym to doskonała propozycja na okres wiosenno-letni, który wręcz wymaga zabawy kolorami. Nie zapomnijmy zatem o tym, by zakupić sobie cienie w takich odcieniach bawiąc się w trakcie ich zestawiania i łączenia. Pamiętajmy również, by to oko zwracało na siebie uwagę, rezygnując tym samym z róży, pudrów brązujących czy widocznych kolorów szminek i błyszczyków. Po te kosmetyki sięgnijmy, kiedy na powieki zostanie nałożony inny cień. Przecież świat nie jest tylko czarny i biały a kolor naszych powiek nie musi być tylko czerwony!