72301786Włosy w dużej mierze dodają nam uroku, choć pełnią także funkcje ochronną, przed słońcem i mrozem. Każdego dnia wypada nam około 50 włosów, jesienią dwa razy tyle. Kiedy jednak zauważymy, że liczba ta wzrasta należy wspomóc włosy odpowiednio do nich podchodząc.

Trochę zmiany w naszym życiu W związku z faktem, iż jesień to pora roku, w której tracimy więcej niż dotychczas włosów należy się do niej należycie przygotować. Przede wszystkim zmieniamy dietę. Koniecznie musi ona zawierać nienasycone kwasy tłuszczowe, które znajdziemy w oliwie z oliwek, oliwkach, pestkach słoneczniki i dyni. Dołączmy także świeże owoce i warzywa a także mrożonki, bo i one zawierają wiele wartości odżywczych. Drugim krokiem powinno być podcięcie włosów o co najmniej 5 cm, dzięki temu wzmocnimy włosy i pozbędziemy się tych fragmentów, które nie mogą poszczycić się właściwą kondycją.

W tym okresie powinniśmy także zmniejszyć częstotliwość suszenia włosów suszarką, prostowania ich prostownicą czy kręcenia lokówką. Wszystkie urządzenia, które kierują wysoką temperaturę w stronę włosów są niepożądane. Włosy źle znoszą zanieczyszczenie powietrza, dlatego na spacer warto kierować się nie w stronę centrum lecz na obrzeża miasta na nawet na wieś. Świeże powietrze działa zbawiennie nie tylko na nasz mózg, ale i cebulki włosów, które pod jego wpływem, wzmacniają się.

Preparaty pielęgnujące włosy Zła kondycja włosów, a tym samym ich osłabienie i wypadanie, w wielu przypadkach związane jest z niewłaściwym doborem preparatów do ich pielęgnacji. W konsekwencji skóra głowy swędzi, pojawia się łupież, włosy pozbawione są blasku i są przesuszone. Najczęstszym rodzajem włosów są włosy mieszane – tłuste u nasady, suche na końcach. Niestety często zdarza się, że osoby o takich włosach stosują preparaty do włosów przetłuszczających się, co powoduje, że po umyciu szybko tracą świeżość i formę. Ten rodzaj włosów wymaga stosowania osobnego preparatu do mycia włosów i osobnego do ich odżywiania. Włosy przetłuszczające się mają tendencję do elektryzowania się i już na kilka godzin po ich wymyciu wyglądają, jakby nie były myte kilak dni. Takim włosom należy zafundować mycie w szamponach ziołowych, dalekich od olejków i substancji zapachowych. Osoby o włosach suchych także nie mają łatwego zadania – ich włosy są pozbawione blasku, często połamane, z rozdwojonymi końcówkami a po wymyciu trudne do rozczesania. Taki rodzaj włosów to często nie tylko efekt stosowania niewłaściwych preparatów, ale także wynik ich farbowania i częstego kontaktu ze słońcem bez zagwarantowania im ochrony.

Odżywianie włosów Myśląc o odżywianiu włosów od razu nasuwa się nam zastosowanie balsamu do włosów. Preparat ten służy do codziennej pielęgnacji i jego zadaniem jest ułatwienie rozczesywania i wygładzenie łuski włosa – na tym koniec. Ważne, by nakładać go przede wszystkim na końcówki włosów, nie na skórę głowy, gdyż to przyspieszy przetłuszczanie się włosów. Chcąc zatem zwalczyć problem słabych włosów należy sięgnąć po inne preparaty. Odżywka zawiera znacznie więcej substancji odżywczych i można ją stosować 2-3 razy w tygodniu. Chcąc pomóc swoim włosom warto pomyśleć o ziołach. Tu pomocny będzie skrzyp polny, który znany jest ze swoich właściwości wzmacniających, ponadto zapobiega łamaniu się włosów, zmniejsza wydzielanie sebum, sprawiając, ze włosy nie przetłuszczają się tak intensywnie. Kiedy doskwiera nam swędzenie skóry głowy warto wykonać płukankę z rumianku. Zioło to polecane szczególnie osobom o jasnych włosach, bowiem działa rozjaśniająco.

źródło: uroda-wdziek.pl